V dopoledních hodinách jsme společně s našimi hosty z Polska absolvovali komentovanou prohlídku Městského divadla Dr. Josefa Čížka v Náchodě s možností si zahrát na koncertní křídlo Petrof. Poté jsme navštívili kostel sv. Vavřince s praktickou ukázkou varhan a komentářem pana učitele Marka Kočnara. Děti si vyzkoušely jak hru na křídlo, tak i hru na varhany. Dozvěděly se jak je utvářen varhanní zvuk a poslechly si klavírní či varhanní skladby.
Po prohlídce kostela jsme vyrazili na Karlovo náměstí, kde je umístěná ztracená podkova koně krále Fridricha Falckého. Říká se, že když se na podkovu postavíte, splní vám, co si v tu chvíli přejete - tak jsme se tam zdrželi a každý si něco přál :)
Po obědě jsme se vrátili do ZUŠ Náchod, kde nás čekal slavnostní koncert mladých klavíristů z obou škol. Desáté výročí naší spolupráce jsme společně oslavili sladkou dobrotou - dort byl opravdu výborný. V 15:30 X. ČESKO - POLSKÉ JARO rozeznělo struny klavíru Petrof v našem Divadélku pod zámkem. Více než třicet mladých klavíristů s radostí předvedlo svůj program. Posluchače potěšila jak sólová, tak i čtyřruční vystoupení. Plný sál diváků přál úspěch každému vystupujícímu a obdaroval jej bohatým potleskem. Každý účinkující obdržel diplom účastníka slavnostního koncertu a drobný dárek jako vzpomínku.
Po koncertu byl prostor i na to, aby učitelé obou škol mohli diskutovat, vyměnit si notové materiály, metodické pomůcky a vzájemně se inspirovat. Všechno proběhlo ve velmi příjemné přátelské atmosféře.
Děkujeme společnosti Wikov a paní Jarmile Podškubkové za sponzorskou pomoc, všem organizátorům (Roman Černý, Kateřina Krejsarová, Marek Kočnar, Bernadeta Pichová, Marián Linhart, Oksana Ciporenko) za obětavou spolupráci, bylo to krásné.